Webináře společnosti Soitron budí velký zájem. Stovky pedagogů se učí, jak zvládat výuku na dálku

středa 15. dubna 2020 · 0 komentářů

Již přes 1500 učitelů se zúčastnilo interaktivních webinářů společnosti Soitron, prostřednictvím nástrojů společnosti Microsoft. Celkem se jich v českých a slovenských školách z různých krajů od poloviny března 2020 uskutečnily už dvě desítky a zájem stále stoupá.

Kvůli přerušené výuce v českých a slovenských školách řeší pedagogové nelehký úkol – jak při online hodinách využívat moderní technologie. Pedagogům s tím pomáhá i společnost Soitron prostřednictvím online webinářů, které jsou realizovány výhradně pro učitele, ředitele nebo správce sítě.

Učitelé i žáci dostávají v rámci webinářů řadu užitečných rad, jak používat nástroje Microsoft Office 365 pro školy, včetně desktopové a mobilní aplikace Microsoft Teams. „Webináře jsou bezesporu něčím, co lidé začali vnímat jako pomoc. Možná přichází doba kombinovaného vzdělávání, kdy se právě tato forma stane už na základních školách zcela běžnou. Již delší dobu nabízíme vzdělávacím institucím školení, která jsou automaticky doplňována právě webináři, sloužícími k opakování látky,“ vysvětluje konzultant pro vzdělávání společnosti Soitron v ČR Jiří Chytil. Kvůli zájmů pedagogů bylo nutné navýšit kapacitu webinářů s pomocí nové technologie Broadcast. Nyní se jich může společně zúčastnit až 10 000 účastníků.


Zadání testu je hotové během pár minut

Učitelé si velmi chválí webinář zaměřený na tvorbu písemných prací prostřednictvím nástroje Microsoft Forms. Umožňuje během pár minut vytvářet například testy z matematiky a snadno je sdílet se studenty. Součástí každého webináře je i seznámení se s funkcionalitou aplikace OneNote, určené k zapisování a předávání učební látky na dálku.

Populární jsou i webináře zaměřené na komunikaci prostřednictví Microsoft Teams. Na jednom z nich spolupracoval i Tomáš Milička, učitel informatiky a matematiky na GPOA Znojmo. „Hlavní výhoda používání Microsoft Teams ve vyučování spočívá v tom, že mezi sebou studenti ihned komunikují. Okamžitě se mohou na cokoliv ptát, a z mé zkušenosti jsou mnohem aktivnější než ve třídách. Záznam vyučovací hodiny se navíc nahrává, takže se k němu mohou kdykoliv vrátit a v klidu si probíranou látku prostudovat,” uvádí Tomáš Milička a dodává, že jedním z velkých bonusů webinářů je právě vznik komunity pedagogů, kteří chtějí od společnosti Soitron i nadále pomáhat a radit.


Online nástroj pro výuku na gymnáziu nastavili v rekordním čase

Společnost Soitron se v této složité době snaží pomáhat nejen jednotlivým pedagogům, ale i školám a prezentované výhody online výuky dokáže velmi rychle uvést do praxe. Příkladem je Gymnázium Kysucké Nové Mesto na Slovensku, kde nasazení Microsoft Office 365 proběhlo v extrémně krátkém čase. „Na základě informací z webinářů nás paní ředitelka gymnázia požádala o pomoc při nasazení a nastavení Office 365. Vypracovala podklady a seznam učitelů i studentů. My jsme následně vytvořili prostředí MS Office 365, ověřili a přidali doménu a následně vytvořili profily žáků,“ popisuje Martin Kameniar, team leader cloudové infrasktruktury společnosti Soitron na Slovensku.

Díky skvěle připraveným podkladům a dobré spolupráci s paní ředitelkou bylo během víkendu za dvě hodiny vše nastavené. Žáci tak v novém týdnu začali používat své online účty. „Pomáháme samozřejmě dál – nastavení Microsoft Office 365 je aktuálně před dokončením na dalších dvou školách“ doplňuje Martin Kameniar, který se na této aktivitě podílí s kolegou – konzultantem pro vzdělávání Michalom Podroužekom.


V Minecraft: EducationEdition studenti trénují prostorovou představivost

Soitron učitelům připomíná, že pro studenty je do konce června 2020 k dispozici i interaktivní výuková počítačová hra Minecraft: EducationEdition, která je modifikací úspěšné celosvětově známé hry Minecraft. „Více než tři roky učím v Minecraftu. Nejprve jsme v něm postavili model vlastní školy. Super projekt na půl roku, kde se toho děti naučily možná více než při předchozím způsobu výuky. No a teď ho mám v osnovách. Půl roku se v něm učíme programovat. Využívá modelování ve 3D, čímž trénujeme prostorovou představivost. Jelikož se jedná o simulaci reálného světa, můžeme řešit skutečné problémy,“ podotýká zkušený učitel informatiky z gymnázia v Českých Budějovicích Miroslav Kotlas a nabádá učitele, aby se online nástrojů pro výuku nebáli.

„Zvládnete to i vy. Podporu vám mohou poskytnout vzdělávací centra Microsoftu, které jsou roztroušeny po celé republice či společnosti jako je Soitron, které vám pomohou s kompletním řešením. Vy už jen učte a užívejte si to,“ dodává Miroslav Kotlas.

Aktuální přehled webinářů a záznamy již uskutečněných najdete ZDE.


Šéfredaktorka

Výtvarné umění



WebArchiv - archiv českého webu



Licence Creative Commons
Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.

Powered By Blogger