Alison Thompson: Mé dítě má ADHD – „Kluk z pekla“

sobota 3. února 2018 · 0 komentářů

Autorka Alison Thompson velice upřímně a velmi dojemně popisuje svůj „boj“ s projevy poruchy ADHD, kterou diagnostikovali jejímu synovi již v předškolním věku. Byl to nekončící příval neposlušnosti, odmlouvání, drzosti, nadávek a agresivity.

I proto nazvala autorka svou knihu The Boy From Hell, v češtině vychází pod názvem Mé dítě má ADHD. Matka Alison odhaluje své obavy, pochybnosti i mimořádnou kuráž, kterou prokázala prakticky ve všem, čím si musela projít.

z předmluvy: »Kniha ukazuje, že s trpělivostí (někdy nadlidskou!), porozuměním a organizací lze tento stav zmírnit – a dokonce překonat. Alisonin příběh rve člověku srdce, ale zároveň je inspirující: v jejích deníkových záznamech jsou uvedeny bolestné podrobnosti týkající se zoufalých zkušeností s tím, jaké to je žít s dítětem s ADHD. 


Tento příběh má však dobrý konec. Z jejího ošklivého káčátka se stala labuť. Její vyprávění vás rozpláče, ale i rozesměje. Především byste si měli díky němu uvědomit, že nejste sami. S trpělivostí, porozuměním, profesionální pomocí a vytrvalostí to určitě zvládnete a život začne být lepší. Hodně štěstí!« Rory Bremmer (skotský komik a dramatik)

Toto statečné vyprávění o prvních osmnácti letech Danielova života je zároveň „příběhovým“ průvodcem, který pomůže rodičům, profesionálům a také pedagogům porozumět dítěti s ADHD. Vedle popisu typického chování dítěte s touto poruchou nabízí autorka také tipy a techniky, jak jednat s dítětem s ADHD, ať už doma nebo ve škole. Velkým bonusem knihy je lidský pohled na tuto životní situaci z pozice rodiče, z pohledu Danielovy starší sestry Katie a zejména Danielovo ohlédnutí za svým dětstvím.

Alison M. Thompson založila portál ADHD Kids, absolvovala výcvik Neurolingvistického programování a životního koučinku a působí jako terapeutka a koučka – což vše zvládla během doby, kdy vychovávala syna s ADHD. Nyní se pracovně věnuje osvětě rodičů a učitelů, aby rozuměli ADHD a věděli, jak tuto poruchu u dětí zvládat.

Více informací a ukázky najdete ZDE. Knihu si můžete objednat také ZDE.