Nikola Lörinczová: Jak vypadá třída snů?

středa 5. května 2010 · 3 komentářů

20. dubna odstartovala kampaň „Za lepší školy". Škola by měla být místem, kde se cítí dobře jak žáci, tak učitelé. Školám ale na pěkné interiéry a moderní pomůcky chybí peníze. Podívejte se, jak se proměnila klasická třída v třídu snů.

Projekt „Péčí o svůj domov pomáhejte dětem“ odstartoval první změnou obyčejné třídy 4. A v jedné z pražských základních škol. Interiérové změny navrhli Sabina Hašková a architekt Miroslav Vavřina. „Chtěli jsme vytvořit čisté a barevné prostředí, které bude děti inspirovat a probouzet v nich fantazii, ale zároveň nebude odvádět jejich pozornost od výuky. Na stěny, rolety a topení jsme volili barvy duhy, zdi jsme ozdobili ještě kresbami, které mohou posloužit také jako školní pomůcka či dokonce tahák“, vysvětluje Sabina Hašková. Samozřejmě nemůže chybět odpočinkové respirium plné barevných pytlů, otevřená stěna na knížky a pomůcky a květiny.


Před úpravou a po úpravě

Fotografie interiéru školní tříd:
Před úpravouPo úpravě
Před úpravouPo úpravě
Před úpravouPo úpravě


Kolik stojí renovace třídy

Interaktivní tabule: 113 393 Kč
Malba stěn: 10 000 Kč
Nátěr topení: 5 000 Kč
Kresby vč. látky a dekorací: 31 500 Kč
Magnetické tabule + magnetky: 3 300 Kč
Posezení pro děti (respirium): 24 300 Kč
Vestavěné skříně: 19 500 Kč
Květiny: 3 200 Kč
Odpadkový koš: 1 800 Kč
Nádoba na papírové ručníky: 700 Kč
Dávkovač mýdla: 500 Kč

Celkem rekonstrukce třídy: 213 193 Kč


Pokud také chcete, aby vaše děti chodily do školy snů, zapojte se do projektu „Péčí o svůj domov pomáhejte dětem“. Stav českých škol a školek totiž můžete zlepšit.

Školy se mohou zapojit do projektu a získat 10 x 500 000 Kč na nákup vybavení dlouhodobého charakteru podle vlastního výběru či stavební úpravy. Škole mohou pomoci získat peníze také rodiče.

Podrobné informace a pravidla jsou k dispozici na webových stránkách www.domestos.cz, www.cif.cz a www.rozvojskol.cz.