TERRA – terapeutický a rozvojový ateliér

úterý 8. února 2011 ·

V novém čísle newsletteru VŠ poradenství aktuálně č. 6, 12/2010 najdete zajímavý rozhovor s Mgr. Barbarou Ernest o netradičních formách psychologického poradenství a rozvoje osobnosti.


Zdroj: Newsletter VŠ poradenství aktuálně č. 6, 12/2010, str. 4–6
Newsletter si můžete stáhnout ZDE. Obsah newsletteru je aktivní (tj. po kliknutí na jakýkoli článek v obsahu přejdete přímo na stránku požadovaného článku). 

Všechna dosavadní čísla a další aktuality a informace z oblasti poradenství najdete na webových stránkách projektu www.rozvojvsporadenstvi.cz.


Na otázku, jaké bariéry u nás existují ve vnímání psychologického poradenství, Barbara Ernest odpovídá: „Mít těžkosti, nevědět si s něčím rady je často v našich kulturně-společenských podmínkách vnímáno jako selhání a nese s sebou negativní nálepku: něco nezvládám = jsem v nepořádku. Přitom každý, kdo přichází s odhodláním podívat se na to, co se mu v životě děje, co ze starých způsobů se osvědčuje a co je naopak nefunkční, a chce změnu, je pro nás především člověkem, který si hledá svou cestu a zajímá se, jak může zažívat více radosti a uspokojení z kontaktování se sebou a s druhými.“

Do ateliéru v Praze přicházejí studenti a dospělí se svými problémy, ale i rodiče, kteří mají problémy se svými dětmi. Mezi poskytované služby patří psychologické poradenství a terapie, krizová intervence, kariérové poradenství, koučink, psychodiagnostika, skupinové poradenství i zážitkové kurzy a workshopy.

Kontakt: www.terraweb.cz


0 komentářů: