Nejvýznamnější zaměstnavatelé hledají nové talenty na Career Days

sobota 26. února 2011 ·

Již první březnovou středu a čtvrtek budou v pražském hotelu Diplomat největší čeští zaměstnavatelé hledat své nové talenty. Každoročně se v Praze na Career Days scházejí společnosti, které nabízejí pracovní místa a programy pro studenty a absolventy vysokých škol, a studenti, kteří neváhají přijet do pražského hotelu Diplomat klidně až z Karviné nebo Ostravy. Z představitelů firem se přitom pouze na Career Days vydávají také generální ředitelé přítomných společností, letos například Andrej Babiš (Agrofert) a Patrik Tkáč (J&T).

„Career Days jsou pro velké společnosti prestižní záležitostí, na kterou se připravují celý rok,“ potvrzuje Petr Netušil, projektový manažer Career Days. Místa na Career Days se plní rychle, po listopadu zbývá vždy jen pár posledních míst pro společnosti, které by se chtěly Career Days zúčastnit. A už od listopadu se firmy připravují na to, aby studenty v rámci akce oslovily co nejefektivněji. Pro mnohé z nich je to jedna z posledních příležitostí, jak studenty zaujmout před hlavní vlnou náboru nových zaměstnanců.

„Firmy jako Mars a Coca-Cola nebo L’Oréal se chtějí představit jako společnosti, se kterými se člověk nenudí, přinesou proto na Career Days kuchařskou show nebo foto show,“ uvádí příklad prezentace firem na Career Days Daniela Nováková, která se právě o tyto firmy stará. „Samozřejmě ale budou mít studenti možnost se s příslušnými manažery pobavit a dozvědět se více o možnostech práce pro společnost,“ dodává Nováková.

Důkazem, že na Career Days mají studenti možnost setkat se nejen s HR manažery a hosteskami firem, ale také s řediteli a manažery, je i přítomnost takových postav českého businessu jako například Andrej Babiš, ředitel společnosti Agrofert, která dnes ovládá více než 270 firem (např. Kostelecké uzeniny, Olma, Synthesia…) a zaměstnává skoro 27 000 zaměstnanců. S ním se budou moci osobně setkat studenti, kteří přijdou na individuální setkání společnosti Agrofert nebo na panelovou diskusi, které se Agrofert účastní.

Další zajímavou osobností, která se Career Days zúčastní, je Patrik Tkáč, slovenský finančník a zakladatel společnosti J&T, také jeden z nejbohatších lidí v ČR a na Slovensku. Pan Tkáč vystoupí v rámci doprovodného programu "Entrepreneurship Day“, kde bude vyprávět o své cestě za podnikáním, která z něj udělala jednu z nejbarvitějších postav budování kapitalismu u nás.

Career Days jsou projekt, který pořádá studentská organizace AIESEC. Díky AIESEC studenti mají nejen šanci poznat svého zaměstnavatele snů, ale také vylepšit si životopis na zahraniční stáži nebo podílením se na pořádání projektů AIESEC.

Pro více informací, popř. registraci na akci, se obraťte na Veroniku Losovou, e-mail: veronika.losova@aiesec.cz, tel.: 733 746745, www.careerdays.cz

0 komentářů: