Marie Homerová: Nabídka knihy Kapitoly z dějin evropského města školám se slevou

sobota 1. června 2013 ·

Publikovala jsem knihu „Kapitoly z dějin evropského města“, 346 stran, středně náročná naučná literatura, vhodná pro průvodce, studenty všech SŠ a VŠ a učitele a pro zájemce o historii.

Obsah vychází z odborné zahraniční literatury, která u nás nebyla dosud publikována. Kniha měla dobré recenze. Nakladatelství Akropolis mi poskytlo zlevněné výtisky pro vzdělávací instituce a vzdělavatele.

Doporučená cena publikace je 299 Kč. Knihu mohu poskytnout s více než třetinovou slevou, samozřejmě také doklad o zaplacení.

Kontakt:
PhDr. Marie Homerová, m.homerova@centrum.cz

Anotace knihy z nakladatelství Akropolis

Ojedinělá publikace, zachycující vývojové etapy ve formování města od jeho počátků do současnosti, od antického města přes středověké, renesanční, barokní až po dnešní dny. Autorka postihuje typické atributy u jednotlivých typů měst (římská, rezidenční, posádková, hvězdicová, přístavní, zahradní, metropole atd.), ale i urbanismus a denní život ve městě, např. počátky klášterů, náboženských poutí, výstavby katedrál, fortifikačních systémů, hotelů, kaváren, módy, obchodů, cirkusů, muzeí, galerií, divadel, univerzit, zrod dálnic, letišť, mrakodrapů, továren, železnic, metra, automobilismu, činžovního bydlení, horolezectví, lázeňství, sběratelství, tržnic i obchodních domů, městských bulvárů aj.

Čtenář zde nalezne spoustu zajímavostí, např. kdy se začala používat zrcadla, židle, peřiny či příbory, kdy se začalo s čištěním ulic a odvozem odpadu, s plánovanou výstavbou zahrad a parků, loveckých obor, kdy se začaly využívat varhany, výtahy nebo toaletní papír, proč se na cestách a silnicích jezdilo vlevo, kdy se objevují první dvojitá okna se sklem, zoologické zahrady či odkdy se datuje vznik městských relaxačních a odpočinkových zón.

0 komentářů: