Nová verze portálu o češtině nechybujte.cz

sobota 9. ledna 2016 ·

Společnost Lingea právě spustila novou verzi portálu o češtině www.nechybujte.cz, v pořadí už třetí. Výkladový slovník češtiny byl rozšířen o nová data a množství obrázků, nově obsahuje také tematické okruhy. Celkově jde o stovky různých vylepšení. Rozhraní je přehledné a snadné na ovládání. Učitelé i žáci tak získávají praktického průvodce ve světě češtiny s aktuální slovní zásobou ze všech vrstev jazyka.

Portál tvoří Slovník současné češtiny, Pravidla českého pravopisu, Slovník českých synonym, Gramatika češtiny a nástroj pro doplnění diakritiky. Kromě běžného vyhledávání se nyní lze ve Slovníku současné češtiny pohybovat i prostřednictvím tematických okruhů.

Jedná se o osvědčený výukový prvek, který pomáhá žákům rozšiřovat slovní zásobu, dává do souvislosti pojmy z jednotlivých oblastí a současně uvádí také příklady jejich konkrétního užití v systému jazyka. Zobrazování slov s jinými předponami či příponami zase pomáhá pochopit systém tvoření slov. Díky stovkám obrázků je slovník pro dětské uživatele zajímavější. Lokalizace do světových jazyků navíc zpřístupňují portál i dětem cizinců.

Portál pro jeho aktuálnost a obsáhlost doporučuje řada významných institucí včetně ministerstva školství. Věříme, že bude i Vám užitečným pomocníkem a že se sem budete rádi vracet, kdykoli si nebudete jisti pravopisem nějakého slova nebo formulací věty.

0 komentářů: