Plzeňský Prazdroj přispívá svým zaměstnancům na péči o předškolní děti

čtvrtek 4. února 2016 ·

Pružná pracovní doba, možnost práce z domova nebo 5 týdnů dovolené, to je jen část z mnoha benefitů, které poskytuje Plzeňský Prazdroj svým zaměstnancům. Nově jim chce usnadnit dřívější návrat z mateřské či rodičovské dovolené i tím, že jim poskytne příspěvek na péči o děti do tří let věku ve výši až 6 000 Kč měsíčně.

Plzeňský Prazdroj podpoří své zaměstnance přicházející z mateřské či rodičovské dovolené částkou až 6 000 Kč měsíčně na zajištění kvalifikované péče o předškolní děti. Na příspěvek má již od letošního roku nárok rodič, který se vrací do zaměstnání po mateřské a rodičovské dovolené dříve, než jeho dítě dosáhne věku osmnácti měsíců. Poslední příspěvek se vyplácí v momentě, kdy potomek oslaví třetí narozeniny. Největší český pivovar chce podpořit diverzitu na pracovišti a nabízí tak nové možnosti pro rodiče vracející se z mateřské či rodičovské dovolené, především ženy a pracující matky, pro které jinak český pracovní trh není připraven. Pomáhá rodičům sladit rodinný a pracovní život a současně tak zvyšuje svou atraktivitu na trhu práce.

„Mnoho rodičů by se chtělo vrátit do zaměstnání dříve, než jejich dítě dosáhne věku, kdy může být přijato do státní školky. Nechtějí na dlouho přerušit kariéru, ale soukromá předškolní péče je finančně náročná, což jim brzký návrat do práce komplikuje. Plzeňský Prazdroj se rozhodl své zaměstnance ve snaze o včasný návrat podpořit a kromě pružné pracovní doby, zkrácených úvazků nebo možnosti práce z domova, jim vypomůže i při zajištění odpovídající péče o děti,“ upřesnila Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje. Pokud se zaměstnanec vrací na minimálně poloviční úvazek, zaměstnavatel mu připlatí na péči o dítě ve státním či soukromém předškolním zařízení, které musí mít příslušnou certifikaci dle české legislativy. Dítě ale může hlídat i chůva či jiná osoba se živnostenským listem.

Plzeňský Prazdroj investuje do rozvoje i vzdělávání svých zaměstnanců a finanční příspěvek na péči o děti není zdaleka jediným benefitem, který svým lidem pivovar poskytuje. Samozřejmostí je pět týdnů dovolené, možnost využít jeden den v roce pro dobrovolnické aktivity, příspěvky na zdravotnickou péči, dopravu a připojištění, ale nezapomíná se ani na sportovní a kulturní vyžití. Pivovar zároveň poskytuje poukázky na nákup piva, dotované stravování a pivo na dovolenou či vánoční svátky. Zaměstnanci, kteří nepracují přímo ve výrobě, mohou využít i možnost práce z domova a pružnou pracovní dobu.

0 komentářů: