Vlastivědné muzeum v Šumperku myslí i na nejmenší. Přichystalo pro ně Muzejíčko

neděle 7. února 2016 ·

Vlastivědné muzeum v Šumperku odstartovalo v pátek 5. února svůj nový program pro děti i jejich rodiče s názvem Muzejíčko. To bude prostřednictvím výstav a interaktivních projektů nabízet zábavně-vzdělávací aktivity pro všechny hravé návštěvníky.

Muzejíčko našlo své místo v přízemních prostorách muzea, aby byl zajištěn bezbariérový vstup i pro maminky s kočárky. Na rodiče muzeum myslelo i v dalších záležitostech, vybudovalo pro ně například speciální místnost pro přebalování, krmení i kojení dětí. „Pořídili jsme do ní přebalovací pult, ohřívací lahve i mikrovlnnou troubu. Programem Muzejíčka chceme zaujmout všechny hravé dospělé i děti, včetně těch nejmenších. Naše výstavy, instalace i další projekty proto budou interaktivní. Z toho důvodu jsme zakoupili i speciální techniku, která naše malé návštěvníky pomůže vtáhnout do dění,“ uvedla ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku Marie Gronychová. Návštěvníkům muzea je k dispozici i příjemné odpočinkové zázemí s možností občerstvení a Wi-Fi připojením.

Prvním projektem, kterým Muzejíčko odstartovalo, je Zimní herna plná originálních hlavolamů, hádanek, kvízů i hraček. „Herna navazuje na její letní variantu, která byla otevřena přes loňské prázdniny. Díky pozitivním ohlasům jsme na únor, tedy tentokrát na období jarních prázdnin, spustili její pokračování v zimní verzi,“ dodala Marie Gronychová, která srdečně zve všechny zájemce, aby si interaktivní exponáty přišli prohlédnout. V dohledné době Muzejíčko zaplaví například ještě Svět kostiček lego, výstava Autíčka nebo Krysáci. Na start nového programu Vlastivědné muzeum vynaložilo zhruba 120 tisíc korun, 90 tisíci mu přispěla Nadace ČEZ.

Vybavení Muzejíčka a jeho zázemí pomohla Nadace ČEZ financovat prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Oceňujeme snahu šumperského muzea navazovat aktivní spolupráci s malými dětmi, školami i školkami a prostřednictvím svých programů jim ukazovat, že učit se něčemu novému jde i zábavně. O totéž se snažíme i v našem Informačním centru Dlouhých strání a víme, že to není lehké,“ uvedl Vítězslav Chmelař, šéf vodní elektrárny Dlouhé stráně.0 komentářů: