Nástroj k vytváření internetových prezentací zdarma

úterý 5. července 2011 ·

České školy mohou využívat zdarma nástroj ke snadné tvorbě školních projektů, webových stránek a sdílení vzdělávacích materiálů. Mezinárodní projekt s komunitou 3 milionů uživatelů po celém světě spustil program Webnode pro školy.


Brněnský projekt Webnode zpřístupnil zdarma českým školám nástroj ke snadnému vytváření internetových prezentací. Školy tak zmodernizují výuku a usnadní učitelům i žákům tvorbu školních projektů. Některé projekty mají celostátní nebo mezinárodní charakter a Webnode zajistí atraktivní podobu, nulové finanční náklady a minimální čas na přípravu. Školy se tak mohou v rámci své spolupráce s českými i zahraničními školami prezentovat na vysoké úrovni bez jakýchkoli investic a urychlit sdílení vzdělávacích materiálů.

Učitelé při výuce ukážou studentům moderní způsob vytváření webových stránek a připraví je lépe na praxi. Žáci se nebudou muset trápit s neoblíbeným jazykem HTML, který ve svém profesním životě nevyužijí. Pokud se budou chtít naučit HTML, s publikačním systémem Webnode jim to půjde rychleji a ihned uvidí výsledky. „Školní osnovy výuky informatiky na základních a středních školách se pouští do nepopulárních a složitých detailů, které studenty nebaví a v praxi je nevyužijí. Chceme přispět k modernizaci a zjednodušení výuky,“ uvedl Vít Vrba, zakladatel a CEO projektu Webnode.

Při průzkumu v brněnských a dalších českých školách vyšlo najevo, že zejména učitelé vítají možnost používat při výuce modernější nástroje. „Nadšení některých učitelů z toho, jak se jim usnadní práce a zároveň svým studentům dají něco užitečného pro praxi, nás ujistilo o dobré cestě našeho záměru,“ doplňuje Olga Prokopová. Učitel informatiky na ZŠ TGM Ivančice, Otmar Němec, si nástroj pochvaluje: „Když učím žáky publikovat na webu své projekty, neznám pro tuto činnost lepšího a intuitivnějšího pomocníka, než je Webnode. Všichni žáci mají poměrně za krátkou dobu své vlastní webové stránky.“

Další informace poskytne:
Olga Prokopová, manažer programu Webnode pro školy
E-mail: vzdelavani@webnode.cz
Tel.: +420 541 143 020

0 komentářů: