Tomáš Moravec: Igráček jako učitel fyziky?

úterý 14. srpna 2012 ·

Může vás hračka naučit fyziku? Snad ano. Nadchnout vás pro mechaniku? Možná. Ale co když tou hračkou bude igráček, plastový symbol minulosti, který zažívá velký návrat nejen do dětských pokojíků? Přijďte se podívat na pražský Petřín, kde je až do konce roku k vidění interaktivní výstava o tom, že s igráčky si můžete vyhrát opravdu všelijak.


Zdroj: Generace Y 7. 8. 2012


Na Petříně už není jen Mácha…

Kuchař, zdravotní sestřička, učitel nebo třeba automechanik: to jsem jen některé z přehršle plastových panáčků,kteří si vydobyli své místo na pultech tuzemských hračkáren – a to hned dvakrát. Stejně jako v minulých dekádách i nyní útočí na naši hravost – a nyní se nás snaží i leccos naučit. To alespoň slibuje pražská výstava nazvaná „Fenomén Igráček“. Dozvíte se zde nejen to, jaké rekvizity neodmyslitelně patří k jednotlivým povoláním, ale vyzkoušet si budete moci i interaktivní exponáty, které vám chtějí přiblížit vlastnosti fyziky, a to zejména mechaniky. A dělají to – jak se na hračky sluší – ve vší hravosti.:-)

Ve spolupráci s brněnským ing. Vítězslavem Prokopem byly totiž vymyšleny některé interaktivní exponáty, které mají zajistit, aby se zejména dětští návštěvníci výstavy zapojili co možná nejvíce, vše zkoušeli na vlastní kůži a objevovali přitom již zmíněné fyzikální zákony: kromě vlastních igráčků se tam můžete těšit třeba na kinetické panáky, elektromagnetické dělo, tajemný plexihranol či trojhranná kola…


Evoluce jedné hračky

Biology sice igráčkova výstava moc nenadchne, ale i tak zde bude možné sledovat jistou formu evoluce: podívejte se, jak se plastoví chlapíci a dívky změnili od svých počátků až do dneška! Dozvíte se, jak to dopadá, když vývojáři hraček popustí uzdu své fantazii a objevíte zajímavé informace z technické výroby…

Igráčci to navíc doslova rozjeli: kromě Prahy se totiž vydali i na další místa České republiky, Zatímco v Praze se s nimi potkáte do konce roku, do září je tak můžete vidět i v Regionálním muzeu v Mikulově nebo v Horáckém muzeu Nového Města na Moravě.

Co? Interaktivní výstava „Fenomén igráček“

Kdy a kde? Výstavy probíhají souběžně na třech místech ČR:
– na pražském Petříně od 30. března do 31. prosince 2012 (vstup zdarma!)
– v Regionálním muzeu v Mikulově od 8. června do 9. září 2012
– v Horáckém muzeu Nového Města na Moravě od 30. června do 2. září 2012

Pro bližší informace se podívejte na stránky www.igracek.cz, nebo napište na info@igracek.cz.

Celý text ZDE.

0 komentářů: