Ondřej Hník, Jiří Votruba: Malý pražský chodec

sobota 27. dubna 2013 ·

Pojďte se s námi toulat po stověžaté matce měst. Prozkoumáme všechna její zákoutí, zvrátíme hlavu před monumentálními chrámy a ponoříme se do tajemných hlubin, které ukrývá. A potkáme se i s alchymisty! Verše Ondřeje Hníka svými charakteristickými ilustracemi doprovodil Jiří Votruba.

Víte vy vůbec, moje drahá, jak vlastně vzniklo slovo Praha?

Ondřej Hník (1977) je vysokoškolský pedagog, bývalý učitel na základní škole a dlouholetý lektor domu dětí a mládeže. Je zastáncem zážitkového přístupu ve výuce na všech typech a stupních škol. Na poli literatury se věnuje próze i poezii, pro dospělé i pro děti.

Jiří Votruba (1946) je malíř, grafik, ilustrátor – umělec s charakteristickým rukopisem. Obrazy vystavoval na téměř padesáti samostatných výstavách po celém světě. Maluje v tematických cyklech (květiny, uživatelské manuály, bazény, boty, apod.), v poslední době je fascinován hromadnou spotřebou a její svůdností. Ilustrace tohoto umělce jsou spojeny především s literaturou pro děti. Největší úspěch zaznamenala kniha seznamující děti se světem opery. Grafický design Jiřího Votruby je snadno rozpoznatelný na první pohled. Ve světě je známá jeho tvorba věnovaná kulturní a historické Praze. Velkou odezvu má grafický design v oblasti vážné hudby v Japonsku. Pro Albatros ilustroval knihu Zdeňka Svěráka Pan Buřtík a pak Špejlička.

Vydává Albatros, 96 stran, doporučená cena 249 Kč

Více informací ZDE.

0 komentářů: