Knižní novinky na e-shopu Moderních dějin. Legionáři i konec druhé světové války

sobota 2. května 2015 ·

Upozorňujeme Vás na knižní novinky, které si můžete zakoupit na e-shopu Moderních dějin.

Výpravná publikace Českoslovenští legionáři za první světové války Františka Emmerta je koncipovaná jako tzv. muzeum v knize, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914–1918). Výsledkem je strhující dílo, s jehož pomocí mohou čtenáři všech věkových skupin znovu prožít tuto slavnou kapitolu našich novodobých dějin.

Publikace Krvavé finále Jiřího Padevěta přináší ve členění podle krajů ČR formou místopisných hesel informace o násilnostech nacistické branné moci páchaných mezi březnem a květnem 1945 na civilním obyvatelstvu mimo bojové situace a mimo místa k represím přímo určená. To vše doprovází 600 unikátních fotografií a DVD se čtyřmi unikátními filmovými dokumenty.

Kniha s názvem Proč Javoříčko? Břetislava Ditrycha se věnuje tragédii z 5. května 1945, kdy bylo Javoříčko vypáleno a 38 muži bezbranných a nevinných zastřeleno. O jedné z pravděpodobných příčin tragédie ani o některých takzvaných partyzánech a jejich činech se nesmělo nahlas hovořit a psát téměř padesát let.

Koupí knihy na tomto e-shopu přispějete 30 % její ceny na provoz portálu Moderní dějiny.cz.

V našem specializovaném obchodě najdete žhavé novinky, ale také zásadní tituly staršího data, na které již v běžných kamenných obchodech nenarazíte. Vybíráme pro Vás knihy, které by neměly chybět v žádné školní či soukromé knihovně zájemců o dějiny 20. století.

Kompletní nabídku si prohlédněte ZDE.


Další knihy, které by jistě neměly uniknout Vaší pozornosti

Adam Drda: Zvláštní zacházení – na základě vzpomínek několika desítek přeživších kniha rekonstruuje historii terezínského rodinného tábora v Osvětimi – Březince.

Jan Jelínek: A kde byl bůh…? – sedmatřicet svědectví přeživších holocaust. Součástí bolestného odkazu je i otevřená výpověď dramatika Milana Uhdeho, jehož rodiče se sice zachránili, ale okolnosti, za nichž se tak stalo, poznamenaly na desítky let do budoucna celou rodinu.

Václav Dobrý: Světová válka – výpravná kniha Světová válka přibližuje unikátní formou prostřednictvím dobových pohlednic obrovský válečný konflikt, probíhající od r. 1914 do r. 1918.

Pavel Kosatík: Tigrid, poprvé – první knižní životopis jedné z nejpozoruhodnějších osobností novodobé české historie; kromě příběhu celoživotního bojovníka s totalitou kniha nabízí i odpověď na otázku: Jak žít dnes a vlastně kdykoli, pokud se člověk rozhodne pro bytostně aktivní roli.

Karel Richter: Válka začala v Polsku – z vyprávění o dramatech druhé světové války jakoby se vytrácel její tragický začátek: Zákeřné přepadení Polska jednotkami wehrmachtu, zoufalý boj pěšáků a jezdců s drtivou přesilou tanků a letadel, ale hlavně dlouho utajovaný fakt, že na východní hranici krvácejícího Polska číhala vojska Rudé armády, aby mu v příhodném okamžiku vrazila dýku překvapivého útoku do zad.

Desítky dalších vynikajících titulů najdete na e-shopu Moderních dějin!

Pro přehlednost jsme pro Vás na portálu Moderní dějiny.cz všechny nabízené knižní tituly seřadili a roztřídili dle jednotlivých období. Naleznete ZDE.

Koupí knihy na našem e-shopu podpoříte činnost sdružení Pant a portálu Moderní dějiny.cz!

Děkujeme!

0 komentářů: