Každodenní zpravodajství ze světa vědy je tady. Česká televize má novou redakci

sobota 10. září 2016 ·

Kvalitní obsah spojený s přírodovědnými i humanitními vědeckými tématy, původní reportáže o české vědě, zahraničních objevech i moderních trendech. Výraznou součástí zpravodajství České televize se stala věda. Objeví se nejen v pořadu Hyde Park Civilizace, ale také v novém týdeníku Věda 24 či měsíčníku Vědecké Interview 24.

„Pro zpravodajství ČT je věda a problematika s ní spojená dlouhodobě jednou z důležitých oblastí zájmu a vznik vědecké redakce je vlastně jen institucionalizací tohoto zájmu,“ představuje změny ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

„Už před několika lety pro ČT24 vznikl samostatný vědecký pořad Hyde Park Civilizace, jehož tvůrčí tým dokázal rychle popřít názor, že věda a světy odborníků jsou mediálně nevděčné disciplíny. Právě kolem zkušeného týmu tvůrců tohoto pořadu bylo možné vytvořit novou odbornou redakci. A od té očekáváme další rozšíření nabídky v rámci denního vysílání zpravodajství ČT24 – ať už o reportáže nebo rozhovory se zástupci nejrůznějších vědeckých oborů,“ dodal.

Programovou nabídku ČT24 tak od 11. září doplní vědecký týdeník pod názvem Věda 24, který se zaměří především na aktuální zpravodajství a bude diváky informovat o vědeckých novinkách z domova i zahraničí. Vysílat se bude pravidelně každou neděli od 18:30. Měsíčník Vědecké Interview pak přinese rozhovory s exkluzivními hosty. Sobotní večery budou i nadále patřit interaktivnímu pořadu Hyde Park Civilizace.

Kromě specializovaných pořadů začne redakce vědy dodávat obsah i do stávajících pořadů, jako jsou Události či kontinuální vysílání ČT24, a doplní tak dosavadní rozdělení zpravodajství na domácí, kulturní, ekonomickou a zahraniční redakci.

„Diváci uvidí úspěšné české i zahraniční vědce, dozví se o výzkumech, které změnily nebo mají šanci změnit svět. Budeme vysvětlovat vědecká bádání tak, aby se v nich mohli orientovat nejen odborníci z daného oboru,“ uvádí moderátor všech pořadů zaměřených na vědu Daniel Stach. „Chceme popularizovat vědu na konkrétních příkladech, díky kterým bude věda každému bližší. Žijeme v propojeném světě, ve kterém věda hraje velmi důležitou roli, i když si to mnohdy ani neuvědomujeme a věci kolem sebe bereme jako samozřejmost.“

Novinkou je i nový vědecký web ČT24 www.veda24.cz, jenž je součástí zpravodajského servisu webu kanálu ČT24 a který poskytuje ucelený pohled na veškerou produkci vědecké redakce a prostor k vědeckým diskusím.

Co k této novince říká Dan Stach si můžete přečíst ZDE.

0 komentářů: