Proč jsem si sepsala seznam 101 cílů v 1001 dnech a měli byste i vy

pátek 29. prosince 2017 ·

Dnes je to přesně rok ode dne, kdy jsem si sepsala seznam svých 101 cílů v 1001 dnech. Tuto techniku doporučuji i vám. Proč? Dozvíte se v dnešním článku.

Zdroj: Monika Navrátilová, Zapni mozek.cz 3. 7. 2017

Vždycky jsem milovala seznamy a především ten pocit, kdy si z něj můžu nějakou položku odškrtnout. Takže teď jsem v sedmém nebi, kdykoli dosáhnu nějakého svého cíle. Věřím ale, že hlavním poselstvím této myšlenky je to, abychom za prvé měli jasně srovnané, co chceme (a věřte, že existuje mnoho, mnoho lidí, kteří mají zmatek už v tom, co si přejí a co je jejich cílem) a za druhé, abychom se udržovali v aktivitě, v činnosti, která krok za krokem povede k naplnění našich snů a cílů.

Co bude obsahovat váš seznam cílů závisí zcela na vás. Záleží na vašich přáních, tužbách i potřebách.

Čas od času si znovu svůj seznam pročítám, zejména ve chvílích, kdy se mi v životě zdá, že se nikam neposouvám nebo že jsem se zasekla a nevím, co dál. Stačí pár minut a hned si zase frčím na své vlně: „To je super, tohohle jsem už dosáhla! Jéé, to bude paráda, až si splním tohle a tamto… co bych pro to tak mohla teď udělat?!“ Celou řadu svých cílů ze seznamu jsem si už během uplynulého roku splnila a systematicky pracuji na několika z nich současně, takže vím, že si jich ještě během letošního roku několik odškrtnu. Je to skvělý pocit!


Můj seznam

Co mám například na svém seznamu?
… napsat knihu se šťastným koncem, která bude mít u lidí úspěch… (makám na tom!)
… zasadit strom…
… úspěšně absolvovat koučovací kurz…
… mít na FB Odvaž se 3000 fanoušků…
… naučit se vykládat ještě z mariášových karet…
… pomáhat lidem ke zdravějšímu, šťastnějšímu, spokojenějšímu životu…
… zahrát si ještě aspoň jednou minigolf…
… uspořádat velkou autogramiádu mé knihy…
… dál se vzdělávat v tom, co mě baví (EFT, koučování, kvantová medicína)…
… vytvořit svůj diář…
… každý den trávit minimálně 30 minut o samotě a věnovat se sama sobě…
… vidět představení Čtyři dohody…
… dostávat pozitivní zpětnou vazbu na terapie, výklady karet…
… udělat něco, co jsem ještě nikdy neudělala…
… popovídat si s Petrem Casanovou…
… psát článek/články pro Ženy ženám…
… stabilně podporovat charitativní projekty…

Jak můžete vidět, některé cíle jsou v podstatě jednodenní, zážitkové, jiné potřebují čas a proces, aby se mohly naplnit. Ale miluji cestu, po které k nim kráčím.

Někteří si seznam svých cílů sepisují také tematicky v blocích. Třeba si na papír (či do e-mailu) nadepíší: zážitky, škola, dovednosti… a do každé kategorie pod sebe sepíší konkrétní cíle, kterých chtějí dosáhnout při studiu, co se chtějí naučit a co chtějí zažít, s kým se potkat a podobně. Já svůj seznam takto roztříděný nemám, ale to už záleží na každém z nás, jak nám bude sepisování vyhovovat.

Sepsat si seznam 101 cílů v 1001 dnech doporučuji i vám. Je to skvělý způsob, jak zformulovat cíle a jak se průběžně motivovat k jejich splnění.

Takže hurá do mého dalšího roku!

0 komentářů: