Otevřete svoji mysl v NTK! Věda veřejně a bez bariér

pondělí 24. října 2011 ·

Národní technická knihovna (NTK) dá o sobě opět vědět v rámci mezinárodní události Open Access Week (OAW) 24.–30. 10. 2011. Rovněž české vysokoškolské a odborné knihovny, které se k této iniciativě poprvé připojily v loňském roce, nabídnou i letos bohatý program přednášek a seminářů.

Vedle zmíněných vysokoškolských knihoven, knihovny Akademie věd ČR se k OAW 2011 připojuje také Národní technická knihovna (NTK), která ve spolupráci s Ústřední knihovnou ČVUT připravuje odborný seminář "Open Access aneb Open your mind!". Svým programem je seminář zaměřen především na studenty, doktorandy, vědecké pracovníky a ostatní odbornou veřejnost. Cílem je představit možnosti, výhody a praktické využití Open Access (otevřeného přístupu), a to jak v českém, tak i v mezinárodním kontextu.

Open Access, neboli otevřený přístup, je alternativou ke klasickému komerčnímu modelu publikování a šíření kvalitních vědeckých informací pomocí internetu. OA umožňuje efektivnější vědeckou komunikaci, zvyšuje viditelnost prací, citovanost, ulehčuje přístup k informacím a jejich snadnější využití. Tyto a mnohé jiné výhody tak přináší užitek nejen vědcům, ale také studentům a vydavatelům.

Třetí ročník Open Access Week (OAW) proběhne v týdnu od 24. do 30. října 2011.

Semináře v NTK se můžete zúčastnit po registraci dne 26. října 2011 od 9.30 v konferenčním (Ballingově) sále.

Více informací o Open Access Week 2011 naleznete ZDE nebo na stránkách Národní technické knihovny.

0 komentářů: