Břetislav Voženílek: Osobní příprava pedagogického pracovníka na konkursní řízení – manuál

úterý 3. června 2014 ·

Před časem jsme uveřejnili výňatek z práce B. Voženílka na téma Historie a současnost konkursního řízení ve školství, ve které autor zpracoval základní informace o historickém vývoji konkursního řízení v podmínkách školství v letech 1920–2005 a další poznatky o konkursním řízení do roku 2013. Dnes přinášíme velmi praktický manuál nejen pro uchazeče. Využít ho mohou i ředitelé jako užitečnou pomůcku při výkonu své profese.

Příspěvek je věnován přípravě pedagogického pracovníka (kandidáta) na místo ředitele školy, školského zařízení. Při zpracování příspěvku vycházel autor z kvalifikační práce „Analýza základních právních předpisů z oblasti veřejné správy, které mohou využít účastníci (kandidáti) konkursního řízení na pracovní místo ředitele předškolního, základního, středního a vyššího odborného vzdělávání“.

Z metodologického hlediska je příspěvek rozdělen do následujících částí: studium dokumentů z oblasti školského práva; studium pracovního práva; studium správního práva; studium ekonomického práva; studium Návrhu koncepce rozvoje školy, školského zařízení.

Text manuálu si můžete stáhnout ZDE.

Článek „Historie a současnost konkursního řízení ve školství“ si můžete přečíst ZDE.1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
3. června 2014 v 20:59  

tři základní otázka manuálu 1.jste ve stranické,kamarádském či příbuzenském vztahu se zřizovatelem? 2.bude vám konkurz ušit na míru? 3.opravdu o to másto tolik stojíte? polud si na všechna otázky odpovíte ano můžete se směle zúčastnit konkurzu