Velká vědomostní soutěž pro žáky ZŠ a SŠ o atraktivní ceny právě startuje

čtvrtek 15. října 2015 ·

Obecně prospěšná společnost yourchance, o. p. s. uzavřela v letošním roce partnerství s globální online investiční bankou SAXO Bank, a v těchto dnech společně zahajují další ročník velké vědomostní soutěže „Rozpočti si to!“.

Své znalosti z oboru finanční gramotnost si v ní až do 6. ledna 2016 poměří žáci 2. stupně základních škol a v rámci vlastní kategorie nově také středoškoláci. Ti nejlepší z nich si ve finálovém kole vyzkouší fungování burzy cenných papírů a zahrají si o hodnotné ceny. Registrace do soutěže je možná až do konce října na portálu Finanční gramotnost do škol.cz ZDE.

„Interaktivní soutěž Rozpočti si to! je součástí dlouhodobého projektu yourchance, o. p. s. Finanční gramotnost do škol, který si klade za cíl inspirovat školy a pomáhat jim při vyučování finanční gramotnosti. V průběhu soutěže týmy složené z alespoň jedné dospělé osoby a maximálně ze čtyř žáků či studentů sestavují rozpočet domácnosti a plní bonusové úkoly, za něž dostávají ´chechtáky´.

Formou hry se soutěžící postupně seznamují například s tím, kolik co stojí, jak je možné vydělat peníze, proč jsou důležité finanční rezervy, jaké jsou základní finanční produkty, do čeho lze investovat, jak se finančně vzdělávat a mnoho dalšího. Díky týmové podobě soutěže si účastníci navíc rozvíjí schopnost spolupráce a podnikavosti,“ přiblížila Ing. Kateřina Lichtenberková, manažerka projektu „Finanční gramotnost do škol“ a dodala: „Soutěž je spuštěna již třetím rokem. Participací v ní mohou školy splnit požadavky rámcového vzdělávacího programu v oblasti finanční gramotnosti ("Člověk a hospodářství") stanovené MŠMT.“

Patnáct nejúspěšnějších týmů z kategorie Základní školy a tři týmy z kategorie Dětské domovy postoupí do finále, které se bude konat v pátek 22. ledna 2016 v Praze.

„Letos poprvé se v rámci soutěže „Rozpočti si to!“ zaměříme také na oblast investování. Jsme proto velmi rádi, že s námi budou spolupracovat odborníci na slovo vzatí, experti z globální online investiční banky SAXO Bank. Díky tomuto partnerství členové10 nejúspěšnějších týmů z kategorie středních škol ve finále 18. března 2016 zažijí den, kdy se sami na chvíli stanou skutečnými investory. Víc teď ale prozradit nemohu,“ uvedla Jana Merunková, ředitelka yourchance, o. p. s.

Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné ceny, které projektu věnovali sponzoři – např. kolekce stříbrných mincí s australskými motivy od GoldenGate.

0 komentářů: